اتریش بار دیگر خواهان اصلاحات اساسی در اتحادیه اروپا شد

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، صدر اعظم اتریش در آستانه برگزاری نشست آینده اتحادیه اروپا در رومانی خواهان اصلاحات گسترده و اساسی در این اتحادیه شد.

اتریش بار دیگر خواهان اصلاحات اساسی در اتحادیه اروپا شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تایلند لحظه آخری، به نقل از روزنامه اتریشی کرونن سایتونگ، سباستین کورس، صدر اعظم اتریش امروز، در آستانه برگزاری نشست آینده اتحادیه اروپا در کشور رومانی با حضور سران این اتحادیه مجددا خواهان تغییرات اساسی در آن شده و تاکید نمود که اتحادیه اروپا به یک تغییر نسل و قرارداد منطبق با زمان احتیاج دارد.

وی تاکید نمود که ما باید روی قواعد بازی آشکاری توافق کنیم تا به این ترتیب اتحادیه اروپا بتواند همچنین در قرن 21 پیروز عمل کند. این امر احتیاجمند نظم، فهم خانگی و یک دیدگاه زندگی خوب برای هر فرد در این اتحادیه است.

وی چندی پیش هم در مصاحبه هایی خواهان مذاکرات مجدد درباره معاهده لیسبون اروپا و کوچک شدن کمیسیون اروپایی شده بود. وی همچنین خواهان طراحی ساز و کاری برای تحریم علیه کشورهایی شد که قواعد این اتحادیه را از جمله از نظر اقتصادی نقض می نمایند.

سباستین کورس همچنین به پیروزیت های این اتحادیه اشاره نموده و گفت: امروز اتحادیه اروپا نه تنها بزرگترین پروژه صلح قرن بیستم بلکه یک تاریخچه پیروزیت واقعی است. وظیفه ما این است که از این پروژه دفاع کنیم و در این راستا ایفای نقش کنیم که اتحادیه اروپا در جهت مثبتی حرکت کند.

نشست سران اتحادیه اروپا درباره مسائل آینده این اتحادیه همزمان با روز اروپا (نهم ماه می) امروز در کشور رومانی و بدون حضور انگلیس برگزار می گردد. روز اروپا یادآوری نماینده سالگرد تولد این اتحادیه است. در نهم ماه می سال 1950 روبرت شومن، وزیر امور خارجه وقت فرانسه در یک سخنرانی تشکیل اتحادیه اروپا را اعلام نمود. این تشکل که توسط فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ تاسیس شد سنگ بنای اتحادیه اروپای امروز است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اتریش بار دیگر خواهان اصلاحات اساسی در اتحادیه اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتریش بار دیگر خواهان اصلاحات اساسی در اتحادیه اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید