اطلاعیه سفارت ایران در مادرید درباره ایرانیانی که خواستار بازگشت به کشور هستند

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، سفارت ایران در اسپانیا در اطلاعیه ای گفت در تلاش است یک پرواز چارتر در راستا مادرید ـ تهران برای ایرانیانی که مایلند به کشور بازگردند، برقرار کند.

اطلاعیه سفارت ایران در مادرید درباره ایرانیانی که خواستار بازگشت به کشور هستند

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ تایلند لحظه آخری، سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید درباره هموطنان ایرانی که پس از شیوع ویروس کرونا در اسپانیا خواستار بازگشت به ایران هستند، اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به شرایط ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا در اسپانیا و فقدان چشم انداز روشن در کوتاه مدت برای حل بحران و مسائل ناشی از آن، تعدادی از هموطنان عزیز ایرانی ساکن اسپانیا در تماس با سفارت پیگیر امکان بهره مندی از خدمات و تسهیلاتی برای بازگشت خود و خانواده هایشان به ایران شده اند. به همین منظور، این کنندگی در تلاش است تا جهت رفاه حال این عزیزان، از طریق هماهنگی با وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی کشوری در ایران و همچنین دریافت مجوز از وزارت امور خارجه و نهاد ذیربط حمل و نقل هوایی اسپانیا، زمینه برقراری یک پرواز چارتری در جهت مادرید ـ تهران برای بازگرداندن ایرانیانی که تمایل به بازگشت به کشور دارند را فراهم کند.

این اطلاعیه می افزاید: با توجه به مسائل مترتب بر پروازهای چارتری، برنامه ریزی در این خصوص مستلزم داشتن اطلاعات کافی و مورد نیاز در خصوص آمار متقاضیان بازگشت به کشور است.

این سفارتخانه از هموطنانی که متمایل به بازگشت به کشور هستند درخواست کرده مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی و شماره ملی را به ایمیل سفارت به نشانی embajadadeiran@gmail.com ارسال کنند تا اقدامات و پیگیری های لازم در این زمینه به عمل آید.

به گزارش فارس، وزارت بهداشت اسپانیا دیروز (جمعه) در بیانیه ای گفت که طی بیست وچهار ساعت گذشته 7472 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به 117710 نفر و تعداد قربانیان آن نیز به 10935 تن افزایش یافته است.

وخامت اوضاع در اسپانیا به حدی است که رئیس ستاد کل ارتش این کشور از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درخواست کرده که هرچه سریعتر دستگاه های تنفس مصنوعی، لباس های محافظ و کیت های تشخیص ابتلا به کرونا برای این کشور ارسال کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اطلاعیه سفارت ایران در مادرید درباره ایرانیانی که خواستار بازگشت به کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه سفارت ایران در مادرید درباره ایرانیانی که خواستار بازگشت به کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید