انتصاب نماینده شهرداری تهران در شورای حفظ حقوق بیت المال

خبرنگاران آنلاین:با حکم شهردار تهران، سید امیرحسین شمس به عنوان نماینده شهرداری تهران در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی، منابع طبیعی و حقوق عامه استان تهران معرفی شد.

انتصاب نماینده شهرداری تهران در شورای حفظ حقوق بیت المال

به گزارش ایسنا، طی نامه ای از سوی شهردار پایتخت خطاب به رئیس کل دادگستری استان تهران، سید امیرحسین شمس - مدیر کل حقوقی - به عنوان نماینده شهرداری تهران در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی، منابع طبیعی و حقوق عامه استان تهران معرفی شد.

در اجرای بند 5 اصل 156 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بر اساس دستورالعمل ریاست وقت قوه قضائیه در سال 1383، شورای حفظ حقوق بیت المال در سطوح کشوری و استانی تشکیل شد. به منظور تحقق کامل اهداف مقرر در دستورالعمل شورای حفظ حقوق بیت المال، برنامه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی حول دو محور اساسی پیشگیری از تصرف و تملک اراضی دولتی و استیفای حقوق دولت که من غیـر حق تصرف یا واگـذار شده است.

به گزارش شهرنوشت، این شورا با برقراری رابطـه مستحکم با قوه قضائیه در جلوگیـری از سوء استفاده و حیف و میل اراضی ملی و دولتی متعلق به بیت المال و تلاش در بازگرداندن اراضی مورد تعرض و تصرف زمین خواران به جایگاه به حق خود که همان منافع عمومی است، متمرکز شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتصاب نماینده شهرداری تهران در شورای حفظ حقوق بیت المال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب نماینده شهرداری تهران در شورای حفظ حقوق بیت المال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید