اهالی حکیمیه تلفن ندارند

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، پریسا نوری-خبرنگار:شاید تصورش سخت باشد اما با وجودی که 140 سال از زمان راه اندازی تلفن ثابت در کشورمان می گذرد، هنوز مشکلاتی مانند کمبود یا نبود خطوط تلفن و قطعی مکرر آن وجود دارد.

اهالی حکیمیه تلفن ندارند

حالا تصورش سخت تر است وقتی بدانید این موضوع مربوط به شهرهای دورافتاده و حاشیه ای نیست و ساکنان یکی از محله های شمال شرق پایتخت مدت هاست که از مسائل مربوط به خطوط تلفن ثابت رنج می برند. در روزهای اخیر به دلیل تماس های مکرر ده ها نفر از اهالی محله حکیمیه درباره تأخیر چند ماهه در دریافت خط تلفن ثابت و قطع مکرر خطوط تلفن به این محله سر زدیم و بعد از گفت وگو با اهالی، شرح گلایه و مسائل آنها را مستند و با کد پیگیری و شماره پرونده درخواست شان را با مدیران مخابرات منطقه 7 و مرکز مخابرات آل اسحاق که به عنوان یکی از مراکز زیرمجموعه این منطقه، خطوط تلفن این محله را پوشش می دهد در میان گذاشتیم.

انتظار 2 ساله برای دریافت تلفن

دی سال 1396 بود که شرکت مخابرات تهران، از واگذاری خطوط تلفن ثابت به متقاضیان ظرف مدت یک روز از زمان درخواست خبر داد. حالا از آن تاریخ ماه ها گذشته اما هنوز ده ها نفر از اهالی حکیمیه نه یک روز که بیش از یکسال است در انتظار وصل شدن خطوط تلفن ثبت نامی هستند. علی نوروزی از ساکنان خیابان خرم دراین باره می گوید: ما بیش از یکسال و نیم است که برای دریافت خط، ثبت نام و مبلغ 207 هزارتومان هم واریز کرده ایم اما تا امروز تلفن وصل نشده و پیگیری های مکرر ما از مرکز مخابرات آل اسحاق بی نتیجه مانده است. در این مدت به ناچار همه مکالماتمان را با تلفن همراه انجام می دهیم که خرید شارژ موبایل هر ماه هزینه زیادی را به ما تحمیل کرده است. مسعود طاعتی از ساکنان خیابان لاله هم می گوید: در بهمن سال 1396 یک خط تلفن ثابت برای خانه ام ثبت نام کردم ولی هنوز تلفن وصل نشده و هر بار که از مرکز مخابرات پیگیری می کنم وعده ها و جواب های تکراری می شنوم. او می افزاید: با وجودی که تلفنم وصل نشده اما جالب است که هر ماه برایم قبض تلفن صادر و ارسال می شود.

خرابی و جابه جایی

به نظر می رسد مسائل مخابرات محله حکیمیه فقط مربوط به تأخیر در راه اندازی خطوط جدید نیست و حتی برخی از خط هایی که سال ها پیش نصب شده اند، هم گاهی اهالی را به دردسر می اندازد. یکی از ساکنان خیابان بوستان دراین باره می گوید: حدود 14 ماه پیش، از خیابان بوستان به چند کوچه بالاتر نقل مکان کردیم و همان موقع هم درخواست انتقال خط تلفنمان را دادیم، اما با وجودی که بین نشانی جدید و قدیم مان فقط حدود 300 متر فاصله است، مراجعه های مکرر حضوری و تلفنی به این مرکز، برای جابه جایی خط تلفنمان تا امروز بی نتیجه مانده است. مرتضی بسطامی یکی دیگر از اهالی حکیمیه نیز از سرویسدهی سیستم مخابرات حکیمیه گلایه دارد. این ساکن فاز 2 کوی دانشگاه درباره قطعی مکرر تلفن ثابت می گوید: شبانه روز بارها تلفن ما قطع و بعد از مکث کوتاهی مجدداً وصل می شود. گاهی وسط مکالمه این اتفاق می افتد که بسیار ناخوشایند است و عملاً نمی توانیم از خط تلفن مان استفاده کنیم. این موضوع را چند بار به سامانه مربوط به خرابی تلفن و مرکز مخابرات آل اسحاق خبر داده ایم، اما بی نتیجه بوده است. این موضوع جای تعجب دارد که در عصر پیشرفت فن آوری ارتباطات، هنوز در این محله قطعی مکرر تلفن وجود دارد.

  • پاسخ مسئول

سبقت ساخت وساز از توسعه زیرساخت ها

از آنجا که مرکز مخابرات آل اسحاق زیرمجموعه منطقه 7 مخابراتی است، مسائل اهالی حکیمیه را با حسن ابراهیمی مدیرکل منطقه 7 مخابراتی در میان گذاشتیم. ابراهیمی با بیان اینکه چند مورد از مسائل جابه جایی خط تلفن اهالی که به عنوان مصداق توسط خبرنگار وبلاگ تایلند لحظه آخری محله مطرح شده، در یکی دو روز اخیر برطرف شده، درباره جابه جایی خطوط سایر متقاضیان می گوید: جابه جایی خطوط تلفن ثابت همه متقاضیان حداکثر تا 3 ماه از زمان درخواست انجام می شود. او در پاسخ به گلایه اهالی از تأخیر در دریافت خط تلفن می گوید: در محله حکیمیه با پدیده افزایش ناگهانی ساخت وساز روبرو هستیم و واحدهای 4 تا 8 واحد به یکباره با تجمیع به 50 یا 60 واحد تبدیل شده اند، از این رو این ساخت وسازهای بی رویه در سیستم خدمات دهی ما اختلال وارد کرده است.

برطرف مسائل در 120 روز

ابراهیمی در پاسخ خبرنگار وبلاگ تایلند لحظه آخری محله که افزایش بی رویه ساخت وساز را مربوط به همه محله های تهران دانسته و مختص به یک محله خاص نیست می افزاید: در نقاطی مانند غرب تهران این موضوع دور از انتظار نبوده و زیرساخت ها فراهم بوده اما در برخی محله ها مانند حکیمیه این موضوع موجب دردسر شده است، ولی ما در تلاش برای حفظ، پویایی و توسعه شبکه هستیم. مدیرکل منطقه 7 مخابراتی با تأکید بر این موضوع که تقاضا و شکایات اهالی حکیمیه از خدمت رسانی مخابرات را به دقت بررسی می کند، در سرانجام این نوید را به اهالی می دهد: در حال حاضر با تعویض پیمانکار یک سیستم جدید مخابراتی را در محله حکیمیه در دست اجرا داریم که مزایای زیادی نسبت به سیستم قبلی دارد و قول می دهیم حداکثر تا 120 روز آینده مشکل خطوط تلفن حکیمیه برطرف شود. وبلاگ تایلند لحظه آخری محله بنا به وظیفه اطلاع رسانی بعد از سرانجام 120 روز گزارش جدیدی از وضعیت سیستم مخابراتی محله حکیمیه تهیه می کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "اهالی حکیمیه تلفن ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهالی حکیمیه تلفن ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید