ایران تنها با 2 نماینده در رنکینگ نهایی آزادکاران دنیا، یکه تازی روسیه و آمریکا

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، با برگزاری جام یاشاردوغو، رنکینگ نهایی برترین آزادکاران دنیا پیش از رقابت های دنیای اعلام شد که ایران تنها 2 نماینده در بین 4 نفر نخست اوزان دهگانه دارد اما روسیه و آمریکا با 9 و 8 آزادکار در این زمینه رکورد دار هستند، موضوعی که حاکی از برنامه ریزی اصولی آنها برای داشتن مسیری راحت در راه کسب مدال های دنیای 2019 است.

ایران تنها با 2 نماینده در رنکینگ نهایی آزادکاران دنیا، یکه تازی روسیه و آمریکا

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، در رنکینگ نهایی برترین آزادکاران دنیا پیش از شروع رقابت های دنیای و پس از برگزاری جام یاشاردوغو به عنوان آخرین تورنمنت موثر در رنکینگ، تنها 2 نماینده از ایران در بین 4 نفر نخست اوزان مختلف قرار دارند، حسن یزدانی در 86 و علیرضا کریمی در وزن 92 کیلوگرم تنها نمایندگان ایران در بین 4 نفر برتر هستند.

فرصتی که از یخکشی و امامی گرفته شد

در رنکینگ اعلام شده از سوی اتحادیه دنیای کشتی که پس از برگزاری رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو منتشر شده است، امتیاز مدال طلای محمدباقر یخکشی در جام ساساری ایتالیا منظور شده و وی با 14 امتیاز این مدال در مجموع با 34 امتیاز در رده ششم رنکینگ جای گرفته است.

با توجه به اینکه جام یاشاردوغو آخرین تورنمنت موثر در رنکینگ پیش از رقابت های دنیای قزاقستان بود، این کشتی گیر در صورت اعزام به این تورنمنت و کسب یک مدال براحتی می توانست در جمع 4 نفر نخست رنکینگ قرار گیرد اما این فرصت از دست رفت و راهول آواره هندی با حضور در جام یاشاردوغو و کسب مدال طلا خود را به جمع 4 نفر نخست رساند تا تنها با 5 اختلاف امتیاز بیشتر از یخکشی در رده چهارم بایستد. این کشتی گیر هندی در جام ساساری پایین تر از یخکشی سوم شده بود. یخکشی همزمان با جام یاشاردوغو، در مسابقات انتخابی تیم ملی زیر 23 سال شرکت کرد. البته شاید گزینه کادر فنی تیم ملی برای مسابقات دنیای بهنام احسانپور است که یخکشی در انتخابی تیم ملی امید شرکت نموده است.

در وزن 70 کیلوگرم نیز یونس امامی فقط با 2 امتیاز کمتر از نفر چهارم در رده پنجم نهاده شد، او نیز می توانست با اعزام به جام یاشاردوغو شانس خود را برای حضور در جمع 4 نفر نخست امتحان کند اما معین نیست کادر فنی چرا این کشتی گیر را نیز به این جام اعزام نکرد؟ شاید حضور در جام یاشاردوغو مغایر با برنامه های تمرینی کادر فنی بوده است.

در وزن 79 کیلوگرم بهمن تیموری در رنکینگ قبلی در رده هفدهم قرار داشت که با کسب مدال برنز در جام یاشاردوغو 10 امتیاز دیگر گرفت و با 11 پله صعود و 30 امتیاز در رده ششم جای گرفت.

غیبت چهره های اصلی تیم ملی کشتی ایران در جام یاشاردوغو در شرایطی بود که آمریکا و ترکیه با بسیاری از نفرات مطرح خود در این رقابت ها حاضر شدند و ضمن افزایش امتیاز رنکینگ، کشتی گیران خود را پیش از رقابت های دنیای محک زدند.

بر اساس قانون اتحادیه دنیای کشتی برای نخستین بار 4 نفر نخست رنکینگ در اوزان دهگانه در رقابت های دنیای تا مرحله نیمه نهایی به هم برخورد نمی نمایند که همین امر شانس مدال آوری این کشتی گیران را بیش از پیش خواهد نمود.

در رنکینگ نهایی برترین آزادکاران دنیا، روسیه و آمریکا به ترتیب با 9 و 8 آزادکار در بین 4 نفر نخست اوزان دهگانه رکورد دار هستند، ترکیه با 5 کشتی گیر در رده بعدی واقع شده است و ایران نیز فقط حسن یزدانی در 86 و علیرضا کریمی در وزن 92 کیلوگرم را در بین نفرات برتر دارد که این سیستم رنکینگ برای علیرضا کریمی شرایط بسیار مناسبی را مهیا می نماید چرا که تا فینال با رقیب آمریکایی که قهرمان دنیا است، برخورد نمی نماید.

رنکینگ نهایی برترین آزادکاران دنیاپیش از رقابت های دنیای قزاقستان که اواخر شهریور ماه برگزار می گردد، به توضیح زیر است:

وزن 57 کیلوگرم:

1-سلیمان آتلی(ترکیه)2- زائور اوگویف(روسیه)3-یوکی تاکاهاشی(ژاپن)4- نورالسلام سانایف(قزاقستان)...14-رضا اطری(ایران).

وزن 61 کیلوگرم:

1-بونه رودریگز(کوبا)2- جوزف کولون(آمریکا)3-گاژی مراد رشیداف(روسیه)4-راهول آواره(هند)...6- محمد باقر یخکشی(ایران)

وزن 65 کیلوگرم:

1- باجرانگ(هند) 2- تاکوتو اوتاگورو(ژاپن)3-احمد چاکایف(روسیه)4-صلاح الدین کلیچالیان(ترکیه)

وزن 70 کیلوگرم:

1- ماگومدرسول گاژی ماگمدوف(روسیه)2- آدام باتیروف(بحرین)3-نورکوژا کایپانوف(قزاقستان)4- آندری کیاتکوفسکی با 30 امتیاز(اوکراین) 5- یونس امامی با 28 امتیاز(ایران)

وزن 74 کیلوگرم:

1-فرانک چامیزو(ایتالیا)2- جردن باروز(آمریکا) 3- زائوربک سیداکوف(روسیه) 4-آتاندی کنچادزه(گرجستان)

وزن 79 کیلوگرم:

1-کایل دیک(آمریکا) 2-جبرئیل حسن اف(آذربایجان) 3- احمد گاژی ماگمدوف(روسیه) 4-الکساندر درینگر با 40 امتیاز(آمریکا) 5- موهامت کوتانوگلو با 36 امتیاز(ترکیه) 6- بهمن تیموری با 30 امتیاز (ایران) در این وزن با توجه به کنار رفتن یکی از کشتی گیران آمریکا تیموری نیز می توانست با کسب مدال در جام یاشاردوغو به جمع 4 نفر نخست برسد.

وزن 86 کیلوگرم:

1-فاتح اردین(ترکیه) 2- دیوید تیلور(آمریکا) 3- بوریس ماکوئف(اسلواکی) 4- حسن یزدانی(ایران)

وزن 92 کیلوگرم:

1-جی دن کاکس(آمریکا) 2- علیرضا کریمی(ایران) 3- ماگومد قربان اف(روسیه) 4- باتیربک کاکولوف(روسیه) 5- آتسوشی ماتسوموتو(ژاپن)

وزن 97 کیلوگرم:

1- کایل اسنایدر(آمریکا) 2- عبدالرشید سعدالله یف(روسیه) 3- باتزول اولزیسایخان(مغولستان) 4- آبراهام روآنو با 49 امتیاز(ایتالیا)...8- رضا یزدانی با 34 امتیاز(ایران)

وزن 125 کیلوگرم:

1-گنو پتریاشویلی(گرجستان) 2- ژی دنگ(چین) 3- طاها آکگول(ترکیه) 4- نیکولاس گویازدوفسکی با 57 امتیاز (آمریکا)...8- پرویز هادی با 41 امتیاز(ایران).

هنوز ترکیب نهایی تیم ملی برای حضور در رقابت های قهرمانی دنیا 2019 از سوی سرمربی تیم ملی اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایران تنها با 2 نماینده در رنکینگ نهایی آزادکاران دنیا، یکه تازی روسیه و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران تنها با 2 نماینده در رنکینگ نهایی آزادکاران دنیا، یکه تازی روسیه و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید