بزرگترین رزمایش دریایی مشترک مصر و روسیه در آب های مدیترانه

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، بزرگترین رزمایش دریایی مشترک مصر و روسیه موسوم به پل دوستی 2019 در دریای مدیترانه خاتمه یافت.

بزرگترین رزمایش دریایی مشترک مصر و روسیه در آب های مدیترانه

به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، تامر الرفاعی، سخنگوی نیروهای مسلح مصر گفت، این رزمایش در چارچوب اجرای طرح رزمایش های مشترک نیروهای مسلح با کشورهای دوست انجام شد.

وی گفت، در این رزمایش شماری از یگان های دریایی مصر و روسیه شامل ناوها، ناوچه ها، سکوهای پرتاب موشک، کشتی های امدادی و نیز یگان های ویژه نیروی دریایی ارتش دو کشور مشارکت داشتند.

این رزمایش شامل اجرای بعضی از فعالیت های رزمی دریایی از جمله دفاع در برابر تهدیدات غافلگیرانه، دفاع هوایی و همراهی برای تامین امنیت کشتی ها، تأمین امنیت محموله های استراتژیک، آموزش تماس های رمزی، تفتیش و بازرسی و سوخت رسانی به کشتی ها بود. همچنین از دیگر برنامه های این رزمایش عکس برداری هوایی و آموزش اقدامات مشترک به منظور دستیابی به اتحاد و راهنمایی اقدامات دریایی و افتتاح مرکز فرماندهی مشترک بود.

الرفاعی در ادامه گفت، در این رزمایش میزان مهارت و استعداد نیروهای دو کشور در برنامه ریزی و مدیریت اقدامات رزمی در دریا، کنترل یگان های مشترک دریایی و کسب مهارت های برتر در تعامل با تهدیدات متداول و غیرمتداول توسط فرماندهان، افسران و کادر یگان های دریایی معین شد.

در اختتامیه این رزمایش معاون فرمانده ناوگان دریای سیاه روسیه و فرمانده ناوگان شمالی حضور داشتند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،رزمایش دریایی مشترک چین و عربستان

منبع: ایران آنلاین

به "بزرگترین رزمایش دریایی مشترک مصر و روسیه در آب های مدیترانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین رزمایش دریایی مشترک مصر و روسیه در آب های مدیترانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید