بنیاد مستضعفان برای دانش آموزان محروم کنکور رایگان برگزار می کند

بنیاد مستضعفان برای ایجاد فرصت برابری تحصیلی میان دانش آموزان سراسر کشور در 327 منطقه محروم کنکور آزمایشی برگزار می کند.

بنیاد مستضعفان برای دانش آموزان محروم کنکور رایگان برگزار می کند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بنیاد مستضعفان برای ایجاد فرصت برابری تحصیلی میان دانش آموزان سراسر کشور در 327 منطقه محروم کنکور آزمایشی برگزار می کند.

این بنیاد در راستای ایجاد فرصت برابر آموزشی برای دانش آموزان مناطق محروم کشور در راهیابی به مراکز آموزش عالی در 22 استان و 327 منطقه محروم کنکور آزمایشی برگزار می کند.

در این طرح علاوه بر برگزاری کنکور های آزمایشی جهت آمادگی دانش آموزان این مناطق برای ورود به دانشگاه برخی اقدامات دیگر، چون برگزاری کلاس های تقویتی، اهدای بسته های کمک آموزشی، نصب نرم افزار های آموزشی و ارسال مجلات علمی در دستور کار قرار می گیرد.

بنا براین گزارش در سال 1398 بیش از 170 هزار دانش آموز در قالب 3750 آموزشگاه در آزمون های کمک آموزشی بنیاد علوی در سراسر کشور شرکت کرده اند.

موسی برزگری، معاون بنیاد مستضعفان گفت: این طرح تاثیر بسزایی در افزایش آمار قبولی دانش آموزان مناطق هدف در ورود به مراکز آموزش عالی داشته است به طوری که در سال 1397 تعداد 1387 نفر از شرکت کنندگان در آزمون های علوی در رشته ریاضی، 1023 نفر در گروه تجربی و 3271 نفر نیز در گروه انسانی به دانشگاه های برتر کشور راه یافته اند.

وی در ادامه اضافه کرد: بخش قابل توجهی از دانش آموزانی که در کنکور های آزمایشی بنیاد مستضعفان در مناطق محروم شرکت کرده اند و به دانشگاه راه یافته اند، در رشته هایی پذیرفته شده اند که از مقبولیت بیشتر و آینده شغلی بهتری برخوردارند. در ضمنً بیش از 8000 نفر از شرکت کنندگان مناطق محروم نیز در سایر دانشگاه ها پذیرفته شده اند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، گفتنی است بنیاد مستضعفان در فاصله سال های 86 تا 98 بیش از 2 میلیون و 600 هزار جلد کتاب کمک آموزشی در میان دانش آموزان مناطق محروم توزیع کرده است.

عکس خبر تزئینی است

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بنیاد مستضعفان برای دانش آموزان محروم کنکور رایگان برگزار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد مستضعفان برای دانش آموزان محروم کنکور رایگان برگزار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید