تجمیع موسسات معاونت هنری به دو موسسه

بر اساس مصوبه شورای معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسات تابعه معاونت هنری به دو موسسه تقلیل یافت.

تجمیع موسسات معاونت هنری به دو موسسه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدتی است طرح ساماندهی انجمن ها و موسسات تابعه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله ساماندهی انجمن ها و موسسات تابعه معاونت امور هنری این وزارتخانه ارائه و از سوی رسانه ها و مراجع مختلف پیگیری و دنبال می گردد تا اینکه پس از طی مراحل کارشناسی و بر اساس مصوبه شورای معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موسسات تابعه معاونت هنری به دو موسسه تقلیل یافت.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال حاضر دارای 36 موسسه تابعه در بخش های مختلف است که اجرای این مصوبه گام بلندی در جهت بهره وری و انسجام بیش از پیش این موسسات ارزیابی می گردد.

با ارائه طرح پیشنهادی ساماندهی انجمن ها و موسسات تابعه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای معاونان این وزارتخانه و تصویب آن، همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه با توجه به مصوبات آخرین جلسه شورای معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که با حضور سیدعباس صالحی برگزار گردید، اهداف، رویکردها، راهبردها و همچنین الزامات این ساماندهی را تشریح کرد.

تجمیع موسسات معاونت هنری به دو موسسه

او در گفت وگویی با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر که بر اساس مصوبه شورای معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسات تابعه معاونت امور هنری به دو موسسه تقلیل یافته است، گفت: از تجمیع و ساماندهی موسسات و انجمن های تابعه معاونت امور هنری، بنیاد فرهنگی هنری رودکی و موسسه هنری دیگری شکل می گیرد.

امیرزاده در عین حال تاکید نمود: آنالیز های کارشناسی در سطوح مختلف برای این اقدام اجرا شده و مراحل نهایی آن در کارگروه ساماندهی موسسات معاونت هنری نهایی و اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صیانت از معیشت و وضعیت کاری کارکنان موسسات و انجمن های تقلیل یافته خط قرمز این طرح ها و مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ادامه داد: طرح های ساماندهی به گونه ای اجرا می گردد که خللی در وضعیت معیشتی کارکنان به وجود نمی آورد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: این طرح ها تاکید دارد از ظرفیت ها، منابع و اموال منقول و غیرمنقول موسسات با هدف اجرای مطلوب طرح استفاده بهینه و مطلوب صورت پذیرد.

امیرزاده درباره اهداف این طرح گفت: افزایش بازدهی، ارتقای بهره وری و کارآیی موسسات و انجمن های تابعه، ایجاد ساختار و روش بهینه انجام فعالیت ها، سازماندهی و استفاده مطلوب از منابع موجود و کاهش هزینه های مدیریتی و بالا سری موسسات تابعه از جمله اهداف این طرح است.

وی چابک سازی تشکیلات و فرآیندها، فراهم آوری امکان نظارت و کنترل یکپارچه و فراگیر به ویژه در حوزه های اقتصادی را از دیگر اهداف طرح ساماندهی انجمن ها و موسسات تابعه در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره رویکردها و راهبردهای این طرح گفت: ایجاد انسجام و هماهنگی، اصلاح ساختارها، ضابطه مندی و شفافیت، شناسایی و کنترل مخاطرات و تنش ها و پرهیز از ایجاد اختلال در فعالیت های جاری ادارات کل و موسسات زیر نظر از جمله رویکردها و راهبردهای این طرح است.

وی در ادامه به الزامات طرح ساماندهی انجمن ها و موسسات تابعه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره نمود و اضافه کرد: طرح های ساماندهی موسسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تاکید و حمایت شورای معاونان این وزارتخانه است و شناسایی دقیق ، برنامه ریزی، مدیریت و ارزیابی ریسک در مراحل مختلف در زمره الزامات این طرح به شمار می آید.

امیرزاده گفت: شناسایی، برنامه ریزی، مدیریت و توجه به معیشت ذینفعان و پیاده سازی سازی و کارهای مدیریت پروژه و تمرکز بر آن، رعایت الزامات حقوقی، قانونی و همچنین مشخص تکلیف حساب ها، تعهدات، اموال و دارایی های تمامی موسسات قبل از هر گونه اقدام از دیگر الزامات این طرح محسوب می گردد.

وی در انتها تاکید نمود: معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نخستین معاونت تخصصی است که این طرح را اجرا می نماید و طرح تجمیع و ساماندهی موسسات سایر معاونت های تخصصی پس از آنالیز کارشناسی در کارگروه مربوطه برای طرح و تصویب نهایی به شورای معاونان ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تجمیع موسسات معاونت هنری به دو موسسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمیع موسسات معاونت هنری به دو موسسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید