ترامپ به دنبال خرید منطقه گرینلند از دولت دانمارک

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، رئیس جمهور آمریکا چندین بار ایده خرید منطقه خودگردان گرینلند را از دولت دانمارک مطرح کرده و کاخ سفید عملی کردن این اقدام را مورد بررسی قرار داده است.

ترامپ به دنبال خرید منطقه گرینلند از دولت دانمارک

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تایلند لحظه آخری، رسانه های آمریکا گزارش داده اند دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور چندین بار ایده خرید منطقه خودگردان گرینلند را از دولت دانمارک مطرح کرده و کاخ سفید عملی کردن این اقدام را مورد بررسی قرار داده است.

تمایل ترامپ برای خرید گرینلند را اولین بار روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد. این روزنامه به نقل از منابع مطلع گزارش داد ترامپ چندین بار درباره امکان خریدن این منطقه از دستیارانش سوال کرده و به دقت به اظهارات آنها در این باره گوش داده و از دفتر مشورت کاخ سفید خواسته در خصوص آن تحقیق کند.

شبکه خبری سی ان ان هم به نقل از منابع مطلع گزارش داده میان دستیاران ترامپ در این باره اختلاف نظر هست؛ عده ای آن را به عنوان یک راهبرد اقتصادی قوی ستوده اند و عده ای دیگر آن را خیالی زودگذر دانسته اند.

گریلند جزو نواحی خودمختار دانمارک و میزبان پایگاه هوایی توله، شاقتصادی ترین پایگاه نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا است.

دستیارهای ترامپ ملاحظات و انتظاراتی درباره تمایل نامعلوم ترامپ به خریداری این منطقه داشتند و برخی از آنها سوالاتی درباره قابلیت های نظامی و تحقیقاتی آن مطرح کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترامپ به دنبال خرید منطقه گرینلند از دولت دانمارک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به دنبال خرید منطقه گرینلند از دولت دانمارک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید