تصاویری از درختان شگفت انگیزی در فیلیپین با تنه هایی رنگین کمانی│ فقط پنج نقطه از زمین میزبان این درختان هستند

درخت رنگین کمان، نام گونه ای از درختان اکالیپتوس بسیار زیبا است که فقط در پنج نقطه زمین رشد می نمایند.

تصاویری از درختان شگفت انگیزی در فیلیپین با تنه هایی رنگین کمانی│ فقط پنج نقطه از زمین میزبان این درختان هستند

خبرنگاران : هرقدر که در طبیعت شگفتی های زیبایی به چشم ببینیم، همیشه زیبایی هایی جدید و زیبا برای تماشا وجود دارد. درختان اکالیپتوس در فیلیپین نیز از این قائده مستثنی نیستند. تنه های این درختان خاص در طول سال پوست اندازی می نمایند و پوست تازه روی تنه این درختان با رنگ هایی مختلف نمایان می شوند. به قدری که ممکن است به نظر برسد که آنها با دست رنگ شده اند.

باگذشت زمان، رنگ شاداب این درختان به تدریج کدر می شوند ولی پس از مدتی و با پوست اندازی مجدد درختان رنگین کمانی جلوه اصلی خود را می یابند.

این تنها نقطه از زمین نیست که میزبان چنین درختان زیبایی است. به طوری که یکی دیگر از مناطق شگفت انگیز زمین، جنگل اکالیپتوس های رنگین کمان است که در جزایر هاوایی تصویری هفت رنگ بر تنه درختان خلق نموده اند.

اکالیپتوس رنگین کمان با نام علمی Eucalyptus deglupta تنها گونه از گیاه اکالیپتوس در نیم کره شمالی زمین است. ارتفاع اکالیپتوس رنگین کمان می تواند تا 70 متر باشد و از آنجا که در شمار رنگین ترین درختان دنیا است اغلب برای شادکردن محیط پارک ها و باغ های تفریحی استفاده می گردد و به ویژه در فیلیپین برای فراوری کاغذ کاربرد دارند.

علاوه بر فیلیپین و هاوایی، این درختان در گینه نو، مجمع الجزایر اندونزی و پاپوآ گینه نو هم رشد می نمایند.

منبع: چمدان

به "تصاویری از درختان شگفت انگیزی در فیلیپین با تنه هایی رنگین کمانی│ فقط پنج نقطه از زمین میزبان این درختان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری از درختان شگفت انگیزی در فیلیپین با تنه هایی رنگین کمانی│ فقط پنج نقطه از زمین میزبان این درختان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید