تلقی نادرست،مازندران را دچار مشکل نموده است

نماینده مردم استان مازندران در شورای عالی استان ها گفت: تلقی نادرست از مازندران باعث شده این استان با همه توانایی ها و پتانسیل های طبیعی، مالی و اجتماعی با مسائل بسیاری روبرو و بسیاری از فرصت های توسعه از آن سلب گردد.

تلقی نادرست،مازندران را دچار مشکل نموده است

به گزارش خبرنگاران، سید علی آقامیری در نطق پیش از دستور خود گفت: مازندران سرزمینی است برخوردار از قابلیت های طبیعی و مواهب خدادادی که چشم هر بیننده ای را با جاذبه های متعدد و متنوع خود می نوازد. این استان با داشتن پوشش گیاهی متراکم، جلگه های سرسبز، ارتفاعات پر باران و شرایط مناسب اقلیمی برای کشاورزی، باغداری، دامداری، فعالیت های دریایی و خصوصاً اکوتوریسم از دیرباز در کانون توجه قرارداشته است اما شوربختانه مازندران به خاطر همین شرایط منحصر به فرد طبیعی در نگاه مسؤولان و کارگزاران به عنوان یک استان برخوردار قلمداد می گردد که بی احتیاج از توجه است.

آقامیری ادامه داد: نگاه دولت به مازندران پیوسته نگاه بهره وری از امکانات طبیعی بدون پرداخت اصولی به مسائل و احتیاجهای این استان است. در حقیقت این استان در بخش تولیدات دامی و کشاورزی و باغی همچنین محصولات گیاهی و شیلات و خدمات بندری، نیروگاهی و گردشگری به عنوان سرویس فرا ملی قلمداد می گردد اما برای اداره و توسعه این بخش ها باید از اعتبارات اندک استانی بهره مند باشد.

نماینده مردم استان مازندران در شورای عالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید نمود: همین نگاه یک جانبه به مواهب مازندران باعث شد مسؤولان به بهره کشی از استان مازندران عادت کند و آن را همیشه یک استان تعیین ببیند تا جایی که دولت طرح پروژه فاجعه بار انتقال آب خزر را بیان کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تلقی نادرست،مازندران را دچار مشکل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلقی نادرست،مازندران را دچار مشکل نموده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید