حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان قوی ترین حزب شرق این کشور

حزب دست راستی آلترناتیو برای آلمان در نظرسنجی موسسه اِمنید آلمان با 23 درصد قوی ترین حزب در شرق این کشور شده است. در کل آلمان پس از احزاب حاکم دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی، حزب سبزها قوی ترین است.

حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان قوی ترین حزب شرق این کشور

به گزارش دویچه وله، اتحاد دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی که بخشی از احزاب ائتلاف حاکم کنونی آلمان هستند، در کل این کشور همچنان بالاترین میزان پشتیبانی را دارند، هرچند با کمترین میزان در امسال یعنی 28 درصد. این چهارمین هفته پیاپی است که اتحاد این دو حزب محافظه کار آلمان کمتر از 30 درصد نظر مثبت پرسش شوندگان را به دست می آورند.

حزب سوسیال دموکرات که دیگر عضو ائتلاف کنونی حاکم بر آلمان است با 18 درصد پشتیبانی، در رده سوم و پس از حزب سبزها قرار گرفته که 19 درصد را به دست آورده اند.

حزب راست گرای آلترناتیو برای آلمان با 13 درصد، چهارمین حزب قدرتمند آلمان است. چپها با 9 درصد و دموکرات های آزاد با 8 درصد در رده های بعدی قرار دارند.

این نظرسنجی روز یک شنبه اول اردیبهشت (21 آوریل) از سوی موسسه اِمنید انجام گرفته است. در نظرسنجی های دیگر، اتحاد دو حزب سوسیال مسیحی و دمکرات مسیحی حمایت 30 درصد پسش شوندگان را به خود اختصاص داده بودند.

  • AFD پیروز شرق آلمان

در این نظرسنجی که به ترند یکشنبه معروف است، نتایج شرق آلمان تفاوت معناداری با غرب این کشور دارد. در شرق آلمان حزب راست گرای آلترناتیو برای آلمان AFD با به دست آوردن نظر مثبت 23 درصد پرسش شوندگان، قوی ترین حزب شده است.

پس از آلترناتیو برای آلمان، اتحاد دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی با 22 درصد در صندلی دوم قرار دارند.

در شرق آلمان شاید به دلیل ادامه سنت چپ، حزب چپ ها با 18 درصد سومین حزب قدرتمند است. پس از آن حزب سوسیال دموکرات است که از پشتیبانی 14 درصد برخوردار است و حزب سبزها 12 درصد.

حزب دموکرات های آزاد تنها از پشتیبانی 5 درصد برخوردار است و سایر احزاب مجموعا به 6 درصد را به خود اختصاص داده اند.

در غرب آلمان حزب دموکرات مسیحی، حزب آنگلا مرکل با 29 درصد همچنان قوی ترین حزب است. پس از آن حزب سبزها با 20 درصد، سوسیال دموکرات با 19 درصد، آلترناتیو برای آلمان 11 درصد، حزب دموکرات های آزاد 9 درصد و حزب چپ ها 7 درصد نظر مثبت پرسش شوندگان را با خود دارند. سایر احزاب در غرب آلمان 5 درصد را به دست آورده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان قوی ترین حزب شرق این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان قوی ترین حزب شرق این کشور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید