حواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنید

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، یکی از شائبه هایی که این روزها در خصوص بنزین مطرح می گردد غیب شدن سهمیه بنزین از کارت سوخت افراد است اما جای نگرانی نیست چراکه تنها سهمیه بنزین خودروهایی غیب می گردد که مالکان آن ها به فرایند سوختگیری درست بی اعتنا هستند.

حواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنید

ایسنا:تا به امروز چندین مرتبه از سوی شرکت پخش فراورده های نفتی نحوه صحیح سوختگیری مطرح شده اما بازهم شاهد اعتراض افراد برای غیب شدن سهمیه بنزینشان هستیم. در واقع ماجرا از این قرار است که اگر افراد مراحل سوختگیری را رعایت ننمایند و قبل از مشاهده پیام لطفا کارت خود را بردارید و گذاشتن نازل در جای خود اقدام به برداشتن کارت سوخت نمایند از سهمیه آن ها کاسته خواهد شد.

فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی - در این باره شرح داد: این سیستم در سامانه هوشمند برای پیشگیری از تخلفات از همان ابتدا یعنی سال 1386 برای سیستم تعریف شده و این بدین معنا نیست که تا کنون تخلفی در این باره رخ داده باشد بلکه تنها هدف افزایش ایمنی شبکه بوده است.

وی با بیان اینکه در واقع این سامانه به منظور افزایش ایمنی سیستم طراحی شده است، توضیح داد: اگر این سیستم پیش بینی نمی شد وقتی فرد کارت را خارج می کرد تا هر میزانی می توانست سوختگیری کند بدون اینکه از سهمیه او کاسته گردد به همین دلیل برای جلوگیری از چنین مواردی این طرح در سامانه اجرا شده است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با تاکید بر این مساله که این موضوع یکی از شرایطی است که ایمنی سیستم را برای جلوگیری از تخلف افزایش می دهد، توضیح داد:اگر حین سوختگیری فرد کارت سوخت خود را بیرون بیاورد ممکن است بین یک تا 3.99 لیتر از سهمیه سوخت فرد کم گردد اما اگر کارت را حین سوخت گیری خارج نکند هیچ اتفاقی نمی افتد و احتیاج به هیچ محاسبه ای نیست.

کاهی با اشاره به مراحل درست سوختگیری توسط افراد، اظهار کرد: ضروری است در ابتدا فرد کارت را در کارتخوان گذاشته رمز را وارد نموده و سوختگیری را شروع کند و در انتها سوختگیری نیز نازل را قطع نموده و پس از مشاهده علامت و پیام کارت خود را بردارید کارت خود را خارج کند که در این صورت هیچ سهمیه ای از افراد کم نمی گردد و این موضوع نیز همواره در سیستم وجود داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا عدد 3.99 برای این موضوع معین شده است؟ گفت: این مساله مربوط به افراد نمی گردد و لزومی ندارد که مردم نگران این موضوع باشند چراکه در نحوه سوختگیری افراد تغییری ایجاد نشده و هرکسی تا هر میزانی که بخواهد می تواند سوختگیری کند فقط این موضوع مشروط به این است که فرد کارت خود را هنگام سوختگیری خارج نکند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با تاکید به این مساله که عدد 3.99 یک پیمانه اندازه گیری است که در سامانه برای حفاظت و امنیت سامانه در نظر گرفته شده، اظهار کرد: اطلاعیه ای که اخیرا در این باره منتشر شد فقط برای زمانی است که فرد کارت خود را حین سوختگیری خارج کند.

کاهی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود به جای ایجاد این سیستم عملیات به طور کامل قطع گردد تا اگر فردی سهوا این خطا را انجام داد متحمل ضرر نگردد، گفت: باتوجه به اینکه سیستم آنلاین نیست امکان انجام این کار نیست و با توجه به اینکه شبکه آنلاین مسائل دیگری را به وجود می آورد امکان انجام آن کار نیست چرا که ممکن است با قطع شدن شبکه مردم صف های طولانی را تجربه نمایند.

به گفته وی 24 میلیون خودرو در کشور وجود دارد که روزانه 4 میلیون تراکنش ثبت می گردد و تنها برای زیر نیم درصد ممکن است این مشکل به وجود آید از این رو تاکید ما به مردم همواره این بوده که به نحوه صحیح سوختگیری توجه نمایند.

منبع: توریسم آنلاین

به "حواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید