داستان مومیایی زاویر مقدس در گوا

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، آشنایی با کلیسای بوم ژیزوس و مومیایی زاویر مقدس در گوا

کلیسای بوم ژیزوس در گوا که به کلیسای زاویر مقدس نیز معروف است، یکی از بناهای مشهور و قدیمی در گوا و از آثار ثبت شده جهانی یونسکو است. با خبرنگاران همراه باشید تا درادامه به معرفی کلیسا بوم ژیزوس و مومیایی زاویر مقدس بپردازیم.

داستان مومیایی زاویر مقدس در گوا

این بنا با سبک معماری پرتقالی در سال 1594 میلادی با پرداخت هزینه توسط یک فرد پرتقالی ساخته شد. کلیسای بوم ژیزوس در گوای قدیمی و منطقه ای با طبیعتی زیبا ساخته شده است. روی بنای بیرونی و دیوارهای درونی این کلیسا کنده کاری ها و نقاشی های پرتقالی مربوط به دین مسیحیت به چشم می خورد. آنچه که در کنار فضای دیدنی این کلیسا و نمای آن گردشگران را به اینجا می کشاند، پیکر مومیای فردی اسپانیایی به نام سنت فرانسیس زاویر، اولین مبلغ دین مسیحیت در گوا است. این فرد در سال 1542 از کشور اسپانیا به شهر گوا می آید و برای 10 سال در اینجا زندگی می کند.

در این ده سال سنت فرانسیس زاویر برای ترویج دین خود به کشورهای مالزی، اندونزی، سریلانکا و ژاپن سفر می کند، اما در راستا چین بیمار می شود و در نهایت در سن 46 سالگی در سال 1552 در جزیره شانگ چوآن در چین می میرد. از آنجائیکه زاویر مقدس وصیت کرده بود جسدش به گوا آورده شود، پس از چهار ماه تابوت او را از زیر خاک بیرون آورده و بعد از مدتی نگهداری در ملاکا به گوا می آورند، مردم محلی معتقدند جسد بعد از چهار ماه سالم بوده است.

در حال حاضر جسد مومیایی زاویر مقدس در تابوتی از جنس شیشه روی یک طلق بلند در این کلیسا واقع شده است، محلی ها همچنان معتقدند که او مومیایی نشده و تا اکنون به طور طبیعی سالم باقی مانده است. این مومیایی چیزی حدود 455 سال است که در این کلیسا آرامیده است. با ایستادن پشت حصار شیشه ای که در اینجا طراحی شده است، می توانید پیکر زاویر مقدس با چشمان بسته و پوست سیاه خشکیده روی جمجمه اش را ببینید. در هر دهه، برای یک بار مومیایی زاویر مقدس را از طاق بیرون می آورند تا گردشگران آن را از نزدیک ببینند، در این زمان افراد زیادی از سراسر دنیا به گوا می آیند. آخرین بار، در سال 2014 پیکر زاویر مقدس از نزدیک به نمایش گذاشته شد.

اگر قصد مسافرت به گوا را دارید، پیشنهاد می کنیم تماشای این کلیسا و پیکر مومیایی شده اولین مبلغ مسیحیت را در لیست تان قرا دهید. در کنار بازدید از کلیسا و پیکر مومیایی شده با آداب و رسوم مردم مسیحی هندوستان نیز آشنا می شوید. به یاد داشته باشید این کلیسا هر روز از ساعت هشت صبح تا حوالی غروب باز است و گشت و گذار در آن چیزی حدود دو ساعت زمان می برد. از آنجائیکه مراسم عشای ربانی به طور مرتب در این کلسیا برگزار می شوید، در صورتی که به موقع برسید شما نیز می توانید این آئیین مذهبی را از نزدیک ببینید.

آدرس کلیسای بوم ژیزوس: گوا، اتوبان کوچی پانول، خیابان الدفری، کلیسای بوم ژیزوس

منبع: الی گشت

به "داستان مومیایی زاویر مقدس در گوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان مومیایی زاویر مقدس در گوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید