درخواست برهم صالح برای معین بزرگترین فراکسیون مجلس عراق

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، رئیس جمهور عراق از رئیس مجلس این کشور خواسته که به منظور معرفی کاندیدای نخست وزیری، بزرگترین فراکسیون مجلس را مشخص کند.

درخواست برهم صالح برای معین بزرگترین فراکسیون مجلس عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تایلند لحظه آخری، برهم صالح رئیس جمهور عراق روز یکشنبه با ارسال نامه ای به محمد الحلبوسی رئیس مجلس این کشور از وی خواسته تا بزرگترین فراکسیون مجلس را جهت معرفی کاندیدای نخست وزیری تعیین کند.

به گزارش العراقیه، در نامه رسمی که صالح به الحلبوسی ارسال نموده، آمده است: از ریاست پالمان عراق می خواهم که بزرگترین فراکسیون را جهت معرفی کاندیدای نخست وزیری، طبق ماده 76 قانونی اساسی، تعیین کند.

با توجه به استعفای دو هفته پیش عادل عبدالمهدی (8 آذرماه) از سمت نخست وزیری عراق، رئیس جمهور این کشور موظف است پس از 15 روز از تاریخ اعلام استعفای عبدالمهدی، کاندیدای بزرگترین فراکسیون مجلس برای تصدی سمت نخست وزیری را معرفی کند، لذا برهم صالح در پی اتمام مهلت قانونی، تصمیم گرفته این نامه را برای الحلبوسی ارسال نموده است.

محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق حدود دو هفته پیش در پی استعفای عبدالمهدی که اکنون رئیس دولت پیشبرد امور است، در نامه ای خطاب به برهم صالح رئیس جمهور این کشور درخواست نموده بود که ظرف 15 روز تکلیف نامزد تصدی پست نخست وزیری این کشور را تعیین کند(جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "درخواست برهم صالح برای معین بزرگترین فراکسیون مجلس عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست برهم صالح برای معین بزرگترین فراکسیون مجلس عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید