دولت برای خروج از رکود باید به سمت توسعه صنایع کوچک و متوسط برود

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با انتقاد از طرح وام 25 میلیونی برای خرید خودرو گفت: دولت برای خروج از رکود باید به سمت توسعه صنایع کوچک و متوسط برود.

دولت برای خروج از رکود باید به سمت توسعه صنایع کوچک و متوسط برود

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، مجیدرضا حریری در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : در دولت هر دو گروه خودروسازی صاحب نفوذ هستند.

وی افزود: برای اینکه در صنعت خودرو سازی پیشرفت کنیم باید این دو گروه حذف شوند و با سرمایه گذاری مشترک با خودروسازان برتر ، خودروهای با کیفیت تحویل مشتریان دهیم.

حریری شرح داد: با این بسته و مشابه آن نمی توان از رکود اقتصادی خارج شد و فقط خودروهای مانده در پارکینگ و انبارهای خودروسازان فروخته شده است.

وی شرح داد: برای اینکه ما از رکود اقتصادی خارج شویم باید این را بپذیریم که دولت کوچک شود و همه کارها را به مردم و بخش خصوصی واگذار کند تا همه فعالیتها رقابتی شود.

حریری افزود: همچنین باید به توسعه تحریک طرف های صادرات غیر نفتی برویم.

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با اشاره به شکست برنامه های اقتصادی دولت با امید به لغو تحریم و برجام ، سیاست های بعدی دولت را از این ستون به آن ستون فرج است تعبیر کرد و گفت: توجه مشترک همه طرح های دولت ، خودروسازان داخلی است.

حریری گفت: دولت یازدهم تلاش می کرد در مدت یک سال مذاکرات با 1+5 را به جایی برساند که تحریم ها برداشته شود و برنامه ریزی دوم دولت براساس نفت بالای 70 دلار بود که محقق نشد و اقتصاد مقاومتی هم در حد نظریه باقی ماند و نسخه اجرایی نوشته نشد.

وی گفت : دولت برای خروج از رکود باید به سمت توسعه صنایع کوچک و متوسط برود و به تحریک تقاضای داخلی نگاه کند.

منبع: تسنیم

به "دولت برای خروج از رکود باید به سمت توسعه صنایع کوچک و متوسط برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای خروج از رکود باید به سمت توسعه صنایع کوچک و متوسط برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید