ظریف به جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس می رود

ایرنا نوشت: جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه 10 شهریور با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار می گردد.

ظریف به جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس می رود

پیش از این اعلام شده بود جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه برگزار می گردد.

کمیسیون امنیت ملی مجلس از ظریف برای حضور در جلسه کمیسیون دعوت نموده تا توضیحاتی درباره سفرش به کشورهای اروپایی بخصوص سفر به فرانسه را ارائه کند.

وی در این جلسه درباره این سفر به فرانسه گزارشی ارائه خواهد نمود.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه روز یکشنبه خود قرار است لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مشترکین ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا اعاده شده از سوی شورای نگهبان، طرح حمایت از امنیت آبهای سرزمینی ایران، طرح تشکیل باشگاه کشورهای تحریم شده توسط ایالات متحده آمریکا، طرح حذف دلار از معاملات بین المللی و نیز طرح اصلاح مواد 15 و 16 قانون راجع به ورود و اقامت اتباع خارجی مصوب 1310 را آنالیز نمایند.

همچنین کارگروه روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یکشنبه تشکیل جلسه خواهد داد که قرار است در این کار گروه طرح الزام دولت به اقدام مقتضی علیه کشورهای همسایه میزبان پایگاه های نظامی آمریکا، طرح مقابله با تحریم های آمریکا به وسیله جایگزینی کالا و خدمات، طرح الزام دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه اتباع ایرانی، طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا و طرح الزام دولت در پیگیری حقوقی اقدام جنایتکارانه آمریکا در اسکات هواپیمای مسافربری ایران آنالیز گردد.

64231

منبع: خبرآنلاین

به "ظریف به جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف به جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید