محمودی شاه نشین: فقط کشورهای منطقه می توانند کارآمدی تنگه هرمز را خفظ کنند

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که اگر کشورهای منطقه نتوانند امنیت خلیج فارس را تامین کنند هیچ کشور دیگری نیز قادر به تامین امنیت در منطقه نیست.

محمودی شاه نشین: فقط کشورهای منطقه می توانند کارآمدی تنگه هرمز را خفظ کنند

محمد محمودی شاه نشین در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به پیشنهاد ابتکار صلح هرمز از سوی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل بیان نمود: ایران به دنبال طرحی است که با اهداف نظام اسلامی و اتحاد بیشتر مسلمانان و تامین منافع ملی کشورهای حاشیه خلیج فارس امینت تنگه هرمز و دریای خلیج فارس را تامین کند.

وی در ادامه اظهار کرد: قطعا افرادی که از هزاران کیلومتر آن طرف تر به منطقه می آیند قادر به تامین امنیت منطقه نیستند. کشورهای حاشیه خلیج فارس و ایران می توانند استقلال و کارآمدی تنگه هرمز و دریای خلیج فارس را حفظ کرده و امنیت آن را تامین کنند.

کننده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی شرح داد: اگر کشورهای منطقه قادر به تامین امنیت تنگه هرمز و دریای خلیج فارس نباشند قطعا هیچ کشور دیگری نمی تواند امنیت منطقه را تامین کند.

وی در ادامه تاکید کرد: سال هاست که کشورهای همسایه و ایران بر این موضوع اتفاق نظر دارند که امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز باید توسط کشورهای منطقه به خصوص ایران تامین شود. تا به امروز نیز این گونه بوده است.

وی در انتها افزود: افرادی که از خارج به منطقه می آیند قطعا نه شناختی کافی از منطقه دارند و نه دلسوزی برای کشورهای منطقه. آنها صرفا به فکر منافع خود هستند. امنیت تنگه هرمز و دریای خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه تامین شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "محمودی شاه نشین: فقط کشورهای منطقه می توانند کارآمدی تنگه هرمز را خفظ کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودی شاه نشین: فقط کشورهای منطقه می توانند کارآمدی تنگه هرمز را خفظ کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید