معاون تحقیقات وزیر بهداشت، نایب رییس کمیته ملی مدیریت سرطان شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی دکتر ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت را به عنوان نایب رئیس کمیته ملی مدیریت سرطان منصوب کرد.

معاون تحقیقات وزیر بهداشت، نایب رییس کمیته ملی مدیریت سرطان شد

به گزارش خبرنگاران، در حکم دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر ملک زاده آمده است: نظر به اهمیت سرطان به عنوان طیفی از بیماری های گسترده، افزایش به روز آن در طی سال های آینده و اثرات مالی و اجتماعی ناشی از آن و با توجه به ارتقای ساختاری اداره سرطان و تشکیل دبیرخانه ملی مدیریت سرطان (نامه شماره 954/700 مورخ 12/3/1398) و مطابق پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و منابع (نامه شماره 2052/212 مورخ 2/11/1396) از جنابعالی به عنوان نایب رئیس کمیته ملی مدیریت سرطان انتظار می رود به منظور مدیریت هماهنگ و یکپارچه این بیماری در سطح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدامات زیر را با هماهنگی معاونت های ذیربط و در جهت اجرای برنامه ملی مدیریت سرطان (مطابق سند پیوست) در دستور کار قرار دهید.

1- به منظور تسریع در فرایندهای مدیریتی، افزایش اثربخشی تصمیم ها و هم افزایی اقدامات معاونت های مختلف، دبیرخانه ملی مدیریت سرطان، سیاستگذاری، راهبری و اجرای برنامه ملی مدیریت سرطان و وظایف و اختیارات معاونت های مختلف را در این زمینه و زیر نظر معاون مربوطه برعهده خواهد داشت.

2- تامین اعتبار و بودجه مورد احتیاج برنامه ها، تامین فضای فیزیکی، تنظیم تشکیلات اداری و تامین نیروی انسانی (با استفاده از پست های اداره سرطان و دیگر پست های سازمانی موجود به ویژه در معاونت های بهداشت، درمان و تحقیقات و فناوری) بر عهده معاونت توسعه مدیریت و منابع خواهد بود. در همین زمینه ضروری است معاونت های بهداشت، درمان و تحقیقات و فناوری، نیروی انسانی موجود را در اختیار دبیرخانه قرار دهند.

3- به جز فرایندهای مدیریتی و برنامه ریزی معمول که توسط دبیرخانه ملی مدیریت سرطان و با هماهنگی مستقیم با معاونین مربوطه صورت می گیرد، کمیته راهبری برنامه ملی مدیریت سرطان با حضور معاونان بهداشت، درمان، توسعه مدیریت و منابع، نایب رئیس کمیته ملی و رئیس دبیرخانه (دبیر کمیته ملی مدیریت سرطان) هر یک تا دو ماه تشکیل و گزارش آن به اینجانب اعلام گردد. دعوت سایر معاونان بر اساس احتیاج و موضوعات مطروحه در جلسات کمیته راهبری و توسط دبیرخانه صورت گیرد.

4- به منظور ارائه گزارش پیشرفت و استفاده از نظرات سایر معاونان و اعضای کمیته ملی مدیریت سرطان به دعوت نایب رئیس کمیته و با حضور اینجانب هر سه تا چهار ماه تشکیل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "معاون تحقیقات وزیر بهداشت، نایب رییس کمیته ملی مدیریت سرطان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون تحقیقات وزیر بهداشت، نایب رییس کمیته ملی مدیریت سرطان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید