معاون سیاسی وزیر کشور: به دنبال آمایش صندوق های رای هستیم

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو در امسال گفت: به دنبال آمایش صندوق های رای هستیم.

معاون سیاسی وزیر کشور: به دنبال آمایش صندوق های رای هستیم

جمال عرف در گفت و گو با وبلاگ تایلند لحظه آخری، منطقه خراسان شمالی، اضافه نمود: در دوره های گذشته صندوق هایی وجود داشته که به عنوان مثال حاوی 100 رای و صندوق هایی نیز وجود داشته که حاوی 1000 رای بوده اند و این امر نشان می دهد که در جایابی صندوق ها باید تجدید نظر کنیم و کار در حال اجرا است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دوره قبل انتخابات مجلس 50 هزار صندوق رای وجود داشت، ادامه داد: اگر به جمع بندی برسیم که تعداد صندوق های رای پیش بینی شده در دوره گذشته کم بوده به طور قطع بر اساس تعدادی که استان های اعلام می نمایند، افزایش می یابد.

عرف در ارتباط با برگزاری انتخابات در امسال به صورت الکترونیک نیز اظهار کرد: اکنون فرآیند احراز صلاحیت در تمام شعبه ها انجام می گردد و در انتخابات شورای اسلامی دوره قبل در 140 شهر، صندوق فعال شدند و انتظار داریم در این دوره نیز صورت گیرد.

وی گفت: در تعدادی از حوزه ها انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می گردد و مفهوم آن این است که هم فرآیند احراز هویت و هم فرآیند اخذ رای و هم شمارش آراء به صورت الکترونیک باشد.

معاون سیاسی وزیر کشور اضافه نمود: رایزنی با شورای نگهبان صورت گرفته و نظر مثبت بوده است و باید کارهای کارشناسی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "معاون سیاسی وزیر کشور: به دنبال آمایش صندوق های رای هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون سیاسی وزیر کشور: به دنبال آمایش صندوق های رای هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید