معترضان مصری به ترامپ: سیسی را پیش خودت نگه دار!

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، اعتراض های بی سابقه در مصر در حالی به راه افتاده که رئیس جمهوری این کشور برای حضور در نشست های مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک شده است.

معترضان مصری به ترامپ: سیسی را پیش خودت نگه دار!

فعالان حامی دموکراسی در توییتر در اظهارنظرهایی به تمایل خود درباره عدم بازگشت عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر به کشور اشاره کردند.

آنها در توییت های تمسخر آمیز به اظهارات قبلی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست گروه هفت اشاره کردند.

دونالد ترامپ درحالی که منتظر ملاقات با عبدالفتاح سیسی، همتای مصری خود در جریان نشست میان کشورهای عضو گروه هفت بود، وی را دیکتاتور محبوب من نامیده بود.

رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته در حالی که قرار بود در هتلی در شهر بیاریتز فرانسه با عبدالفتاح سیسی دیدار کند، گفت: دیکتانور محبوب من کجاست؟ این در حالی بود که دست کم 10 مقام آمریکایی و سه مقام مصری منتظر ورود رئیس جمهوری مصر بودند و حرف های ترامپ را شنیدند.

ایاد بغدادی، فعال توییتری نوشت، بفرمایید، دونالد ترامپ دیکتاتور محبوب در مسیرش به شهر نیویورک و نزد شماست و می توانید او را نگه دارید، مصری ها نمی خواهند او بازشود.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی اقدام به تغییر تصاویر پروفایل های خود به رنگ قرمز در همبستگی با معترضان مصری کردند.

سیسی به واسطه کودتایی در سال 2013 که به سقوط محمد مرسی منجر شد، به قدرت رسید و از آن زمان تاکنون تمام مخالفان را سرکوب کرده و حدود 60 هزار شهروند در زندان به سر می برند.

گفته می شود تظاهرات روز جمعه با بازداشت تعدادی از معترضان همراه بود و برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک آور استفاده شد. اکثر مغازه ها در مرکز قاهره بسته شدند در حالی همیشه تا پاسی از شب جمعه باز هستند.

اعتراض ها در فضای مجازی با افزایش انتشار هشتگ هایی در مخالفت با سیسی طی هفته های اخیر شروع شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "معترضان مصری به ترامپ: سیسی را پیش خودت نگه دار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان مصری به ترامپ: سیسی را پیش خودت نگه دار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید