واکنش روسیه به استقبال آمریکا از برگزاری کمیسیون برجام

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین در توییتی استقبال واشنگتن از برگزاری کمیسیون مشترک برجام را تاییدی بر تغییر اساسی موضع آمریکا خواند.

واکنش روسیه به استقبال آمریکا از برگزاری کمیسیون برجام

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین در توییتی نوشت: وزارت خارجه آمریکا از برگزاری نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام با مشارکت ایران و دیگر طرفین توافق هسته ای استقبال کرد. این تایید دیگری بر تغییر اساسی در موضع آمریکاست که باید به اقدامات عملی بدل گردد.

اولیانوف همچنین با اشاره به این طرح که تمامی طرفین برجام باید مستقیم به مرحله نهایی بروند گفت: این نیز یک گزینه است، اما احتمالا پیش از آنکه همگی به سوی مرحله نهایی گام بردارند معقول است که بر گام های ابتدایی و ضروری توافق گردد تا جو بسیار مطوب تری ایجاد گردد و بتوان سریعا به مقصد - که اجرای کامل برجام توسط تمامی طرفین است - رسید.

به گزارش ایسنا، سرویس اقدامات خارجی اروپا روز گذشته گفت که نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک به صورت مجازی در تاریخ دوم آوریل (امروز آدینه) برگزار می گردد.

انریکه مورا، معاون مدیرکل و دبیر سیاسی سرویس اقدامات خارجی اروپا به نمایندگی از جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نشست کمیسیون مشترک را ریاست خواهد نمود.

به نوشته سرویس اقدامات خارجی اروپا، مشارکت کنندگان در این نشست درخصوص بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و اطمینان حاصل کردن از اجرای کامل و موثر توافق توسط تمامی طرفین به تبادل نظر خواهند پرداخت.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج شنبه با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک برجام در تاریخ دوم آوریل (امروز) گفت: ما از این مسئله استقبال می کنیم و آن را گامی مثبت تلقی می کنیم.

وی همچنین در ادامه مدعی شد که ما آماده ایم که بازگشت به پایبندی به تعهدات برجامی مان را دنبال کنیم به شرط آنکه ایران نیز همین کار را انجام بدهد.

وزارت خارجه فرانسه همچنین روز پنج شنبه در بخش پرسش و پاسخ کنفرانس خبری درخصوص مسئله هسته ای ایران توضیح داد: درحال همکاری نزدیک با شرکای تروئیکای اروپایی و همچنین مسکو و پکن هستیم تا راه حلی دیپلماتیک پیدا کنیم که اجازه دهد ایران به تعهدات هسته ای خود احترام بگذارد و آمریکا در سریع ترین زمان ممکن به توافق بازگردد. ما تبادل نظر هایی با تهران و واشنگتن در این خصوص داشته ایم.

وزارت خارجه فرانسه در ادامه اظهار کرد: این تبادل نظر ها ضروری تر هستند چراکه ایران با پیشنهاد سرویس اقدامات خارجه اروپا درخصوص ارتباط مستقیم میان مشارکت کنندگان برجام و ایالات متحده که یک ماه و نیم پیش ارائه شد و باعث تسهیل تبادل نظر ها می شد، موافقت نکرده است. ما و شرکای مان امیدواریم که به لطف کوشش هایمان فرمت های جایگزین موثر دیگری دایر شوند.

منبع: فرارو

به "واکنش روسیه به استقبال آمریکا از برگزاری کمیسیون برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به استقبال آمریکا از برگزاری کمیسیون برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید