ورود 250 محصول نانویی به بازار، معرفی کشورهای مقصد صادرات

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، سعید سرکار در مصاحبه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه ما کارمان را به نحو احسن در شرایط سخت انجام خواهیم داد، خاطر نشان کرد: در سال گذشته 180 محصول در سبد محصولات نانو نهاده شد و اکنون در بازار 580 محصول نانویی وجود دارد.

ورود 250 محصول نانویی به بازار، معرفی کشورهای مقصد صادرات

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به برنامه های ستاد توسعه فناوری نانو در زمینه افزایش محصولات نانو گفت: قطعاً در صدد هستیم که طبق برنامه ها 250 محصول نانویی را به بازار کشور عرضه کنیم.

وی بیان نمود: در حال حاضر فناوری نانو در بیش از 15 حوزه صنعتی رسوخ پیدا نموده است.

سرکار با بیان اینکه محصولات نانو تا کنون به بیش از 45 کشور جهان صادر شده اند، گفت: محصولات نانوی ایرانی جغرافیای گسترده ای دارند به طوری که تاکنون محصولات ایرانی نانو به کشورهای کره جنوبی، استرالیا، چین، اندونزی، روسیه، ترکیه، مالزی، کشورهای اروپایی، آمریکای لاتین، کانادا، آفریقا و … صادر شده اند.

به گفته وی، در سال گذشته 62 میلیون دلار صادرات نانو به همین کشورها صورت گرفت که در صدد هستیم سال جاری این میزان را افزایش دهیم.

دبیر ستاد نانو گفت: اهداف خوبی را در نظر گرفتیم که در رابطه با رشد اقتصاد نانو است.

سرکار اظهار کرد: با وجود اینکه بودجه ستاد توسعه فناوری نانو کاهش پیدا نموده ما سست نخواهیم شد و در کوشش هستیم که با کوشش مضاعف گام در راستای فراوری و صادرات محصولات مبتنی بر فناوری نانو برداریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ورود 250 محصول نانویی به بازار، معرفی کشورهای مقصد صادرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 250 محصول نانویی به بازار، معرفی کشورهای مقصد صادرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید