انتها نوسازی و بازسازی آکادمی ملی المپیک در تیرماه سال آینده

به گزارش خبرنگاران، بعد از گذشت 15 سال از تأسیس و بهره برداری آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک نیاز به تجهیز و بازسازی در این نهادِ وابسته به کمیته ملی المپیک احساس می شد. به خصوص با توجه به انفجار مهیبی که مردادماه در محل موتورخانه و تأسیسات آکادمی ملی المپیک رخ داد و منجر به آتش سوزی در این محل و جان باختن سه نفر از کارگران شد.

انتها نوسازی و بازسازی آکادمی ملی المپیک در تیرماه سال آینده

بر همین اساس از یک ماه پیش اقدامات لازم برای بازسازی و نوسازی آکادمی ملی المپیک با بودجه مصوب 5 میلیارد تومانی آغاز شد و همچنان هم ادامه دارد.

تا به امروز اقدامات لازم برای تجهیز و تعمیر آکادمی ملی المپیک در دو بخش اصلی تقریباً به پایان رسیده طوری که شرایط بهره برداری آنها تا پایان سال مهیا است. در برخی بخش ها اقدامات بازسازی و نوسازی همچنان ادامه دارد و در بخشی مانند مرکز تمرینات آبی هم اقدامات لازم بعد از نوروز 98 آغاز می شود. مجموع این اقدامات حداکثر تا تیرماه سال آینده ادامه دارد.

کیکاووس سعیدی خزانه دار کمیته ملی المپیک در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه طبق برآورد اجرا شده بودجه 5 میلیاردی مصوب برای بازسازی و نوسازی آکادمی ملی المپیک کافی است، گفت: این بودجه پیش از این در اختیار کمیته ملی المپیک قرار گرفت و بر اساس آن تعمیر و تجهیز این مرکز آغاز شد. طبق اقداماتی که اجرا شده و برنامه های تکمیلی که باید در این مرکز انجام شود، به بودجه بیشتری نیاز نیست.

وی همچنین در مورد مراحل بازسازی و نوسازی در آکادمی ملی المپیک هم توضیح داد و یادآور شد: این اقدامات در دو بخش اصلی تقریباً به پایان رسیده است. یکی از بخش ها، تأسیسات آکادمی بود که باید برای آن چیلر خریداری و نصب می شد. دو دستگاه چیلر با ظرفیت بالا تهیه شده است. این دستگاه ها طی روزهای آینده نصب و تست آنها انجام می شود.

خزانه دار کمیته ملی المپیک با بیان اینکه بازسازی سالن شهید فارسی هم به عنوان یکی دیگر از بخش های اصلی درحال انجام است، ادامه داد: تعمیر و نوسازی این سالن هم طی دو هفته آینده و تا پایان سالم به پایان می رسد. برای سایر بخش های ساختمانی که تعمیرات در آنها آغاز شده هم تجهیزات مورد نیاز خریداری شده است.

به گفته سعیدی بازسازی و نوسازی تأسیسات و سالن فارسی تا پایان سال به طور کامل تمام می شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه بازسازی مرکز تمرینات آبی هم توسط مشاوران پروژه در حال بررسی است، یادآور شد: اقدامات لازم در این بخش بعد از نوروز 98 آغاز می شود. همزمان بازسازی و نوسازی لازم در بخش هایی از مرکز سنجش مانند رختکن ها، سرویس ها و… نیز انجام خواهد شد.

سعیدی تاکید کرد که حداکثر تا تیرماه سال آینده تعمیر و تجهیز این بخش ها نیز تمام شده و پرونده بازسازی نوسازی آکادمی ملی المپیک بسته می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتها نوسازی و بازسازی آکادمی ملی المپیک در تیرماه سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها نوسازی و بازسازی آکادمی ملی المپیک در تیرماه سال آینده"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید