چفرین: یاشین و پولدلنیک نقش مهمی در تاریخ یوفا داشتند

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به نقش مهم دو بازیکن تیم ملی شوروی سابق در تاریخ این اتحادیه اشاره نمود.

چفرین: یاشین و پولدلنیک نقش مهمی در تاریخ یوفا داشتند

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری و به نقل از رسانه رسمی فدراسیون فوتبال روسیه، الکساندر چفرین در شصتمین سالگرد قهرمانی تیم ملی فوتبال شوروی در مسابقات جام ملت های اروپا گفت: فوتبال در 60 سال گذشته خیلی تغییر نموده است، اما اسطوره همواره اسطوره می ماند. بازیکنانی مثل لئو یاشین و ویکتور پولدلنیک علاوه بر اینکه نماد فوتبال شوروی برای مردم هستند نقش مهمی نیز در تاریخ یوفا بازی کردند. آنها بخشی از نخستین تیمی بودند که 60 سال قبل جام قهرمانی هنری دلااونای را در پاریس فتح کردند.

رئیس یوفا در ادامه اضافه کرد: زمانی که بازی شوروی سابق با یوگسلاوی برگزار گشت من هنوز به جهان نیامده بودم. هرچند از همان دوران کودکی یاد گرفتم چگونه آن تیم در فینال مسابقات اروپا به پیروزی رسید. در آن موقع کشورم (اسلوونی) بخشی از یوگسلاوی بود اما باختن برابر تیم بزرگی که در فینال المپیک 1954 در ملبورن هم یوگسلاوی را شکست داده بود باعث شرمندگی نیست. افسوس که نمی توانیم شصتمین سالگرد قهرمانی آن تیم به یاد ماندنی را در یورو 2020 که به دلیل شیوع کرونا یک سال به تعویق افتاد، جشن بگیریم. هرچند خاطره این پیروزی همواره زنده خواهد ماند. ما مشتاقانه منتظر آغاز یورو 2020 در تابستان سال آینده هستیم، زیرا می توانیم موفقیت های گذشته را یادآوری کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چفرین: یاشین و پولدلنیک نقش مهمی در تاریخ یوفا داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چفرین: یاشین و پولدلنیک نقش مهمی در تاریخ یوفا داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید