گزارش تکان دهنده هواشناسی از خشکسالی در ایران

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح آخرین شرایط بارش ها در سال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 99) تا یک تیر امسال 129.7 میلیمتر ثبت شد مقدار بارش سال گذشته در این بازه زمانی 277.4 میلیمتر بود بنابراین بارش امسال 53.2 درصد کمتر از سال گذشته است.

گزارش تکان دهنده هواشناسی از خشکسالی در ایران

به گزارش فارس، وی در تشریح شرایط جوی کشور اعلام کرد: بر اساس مدل های هواشناسی تا 5 روز آینده جوی پایدار و آسمانی صاف در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت؛ در همین مدت در شمال شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات جنوب کرمان در ساعات بعد از ظهر و شب رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا یکشنبه 6 تیر در نوار شرقی کشور به ویژه زابل و وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

ضیائیان گفت: از امروز تا آدینه 14 تیرماه در خوزستان و ایلام وزش باد شدید گاهی گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز تا یک شنبه 6 تیر شرق دریای عمان مواج است.

وی در تشریح شرایط جوی مرکز گفت: آسمان تهران روز آینده صاف گاهی با وزش باد پیش بینی می گردد، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 37 و 23 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 49 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: فرارو

به "گزارش تکان دهنده هواشناسی از خشکسالی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش تکان دهنده هواشناسی از خشکسالی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید