یادداشت سردبیر مترو برای خبرنگاران؛ شاید رفتن آزمون به لیگ های معتبر دیگر، کمی زود باشد

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، سردبیر گروه ورزشی روزنامه بین المللی مترو روسیه به آنالیز وضعیت سردار آزمون در لیگ برتر روسیه و آینده حرفه ای او پرداخت.

یادداشت سردبیر مترو برای خبرنگاران؛ شاید رفتن آزمون به لیگ های معتبر دیگر، کمی زود باشد

به گزارش وبلاگ تایلند لحظه آخری، ایندیرا شستاکووا، سردبیر گروه ورزشی روزنامه بین المللی مترو روسیه در یادداشتی برای وبلاگ تایلند لحظه آخری ضمن تمجید از سردار آزمون، مهاجم ایرانی زنیت سن پترزبورگ، آینده حرفه ای مهاجم تیم ملی کشورمان را نیز مورد آنالیز قرار داد.

در یادداشت شستاکووا آمده است:

سردار آزمون از زمانی که به زنیت سن پترزبورگ پیوسته، بازیکنی محبوب تر شده؛ به خاطر اینکه زنیت متمول ترین باشگاه روسیه و یکی از قدرتمندترین تیم های لیگ برتر این کشور است. زنیت برای قهرمانی در لیگ برتر روسیه می جنگد و در لیگ قهرمانان اروپا هم این شانس را دارد که تا جمع هشت تیم برتر این رقابت ها پیشروی کند. زنیت برای اولین بار از فصل 16-2015 سهمیه حضور در لیگ قهرمانان اروپا را دریافت نموده است. آنها فصل گذشته بهترین تیم لیگ برتر روسیه بودند و آزمون سهم بزرگی در این موفقیت داشت. سردار با 13 گل زده، دومین گلزن برتر لیگ روسیه شد و این بهترین زمان برای تغییر تیم بود؛ زنیت قهرمان روسیه شده بود و آزمون هم بهترین بازی هایش را به نمایش گذاشته بود.

در روسیه اگر بازیکنی در یکی از تیم های زنیت، زسکا یا اسپارتاک بازی نکند، نمی تواند تبدیل به یک ستاره گردد اما آزمون پیش از آمدنش به زنیت نشان داده بود که بازیکن خوبی است و بازی های تأثیرگذاری از خود در روستوف به نمایش گذاشت و مقابل تیم های برزگی هم در لیگ قهرمانان گلزنی کرد. سردار بازیکنی تکنیکی و مستعد است. در چند سال اخیر شایعاتی در مورد رفتن وی به لیگ های معتبر اروپایی مطرح بود، اما در نهایت اتفاقی نیفتاد. حالا آزمون بازیکن مهمی برای زنیت است و دستمزد خوبی هم از این باشگاه می گیرد، بنابراین فکر نمی کنم که در حال حاضر او بخواهد راهی تیمی دیگر در اروپا گردد.

ممکن است که سردار چندین سال دیگر در باشگاهی سطح بالا در لیگ برتر روسیه بازی کند و شاید برای رفتن به لیگ سطح بالای دیگر کمی زود باشد اما تمامی اینها بسته به این دارد که آزمون با زنیت در لیگ قهرمانان چگونه خودش را نشان خواهد داد. اگر او بتواند نشان دهد که چه بازیکن خوبی است، باشگاه های بزرگ برای جذب او کوشش خواهند کرد، چرا که نه! در سوی دیگر فکر نمی کنم که لیورپول یا باشگاه های دیگر مقدار دستمزدی که زنیت به او می دهد را به این بازیکن پیشنهاد دهند، به همین خاطر آزمون برای رفتن به لیگ های سطح بالاتر باید خودش را حتی آماده دریافت دستمزد کمتری کند.

بازی در لیگ های سطح بالا از جمله لیگ برتر انگلیس رویای هر بازیکنی است اما پرسشی که مطرح می گردد، این است که آیا سردار می تواند در سطح اول فوتبال باشگاهی انگلیس بازی کند؟ برای مثال بازیکنان خیلی خوبی در لیگ روسیه بوده اند که در ادامه به لیگ های معتبر اروپایی رفتند اما ستاره نشدند از جمله کوئینسی پرومس، احمد موسی و سیدو دومبیا. شاید بتوان گفت که آزمون بازیکن بهتری است و به گفته قربان بردیف، سرمربی پیشن وی، سردار قدرتمندتر از خیلی از مهاجمان اروپایی و حتی انگلیسی است. بنابراین باید ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد، اما دیدن سردار آزمن در لیگ برتر انگلیس یا لیگ سطح بالای دیگر جالب خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یادداشت سردبیر مترو برای خبرنگاران؛ شاید رفتن آزمون به لیگ های معتبر دیگر، کمی زود باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشت سردبیر مترو برای خبرنگاران؛ شاید رفتن آزمون به لیگ های معتبر دیگر، کمی زود باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید