کتاب

همکاری نویسنده لرستانی و فرمانده انگلیسی، برای گونگادین بهشت نیست!

غلامرضا نعمت پور کارگردان فیلم مستند برای گونگادین بهشت نیست به نمایش این مستند در تاریخ سه شنبه 22 مهرماه ساعت 18 در تالار شهناز خانه هنرمندان اشاره نمود و به خبرنگاران گفت: داستان این مستند درباره علی میردریکوند نویسنده گمنامی است که در سال 1321 به کمپ...

17 اردیبهشت 1399

داستان موزه یک شهر با حرفه ای ترین مخاطبان موسیقی

رضاشاه در آخرین سفر تبعیدی اش، در عمارت باغ هرندی کرمان توقف کرد و حالا طبقه همکف همان عمارت، خانه سازهای سنتی شده که هر کدام شان از گوشه ای از ایران جمع شده اند و اگر دهن باز می کردند، آهنگ دل شان شنیدنی بود.

25 فروردین 1399

باز شدن پرونده ثبت جهانی شاهنامه

به گفته مدیرکل ثبت آثار تاریخی، پرونده ثبت شاهنامه در توسط ایران باز شده و اگر نسخه ای در کشورهای دیگر باشد، می بایست به این پرونده الحاق شود.

9 فروردین 1399

چطور با راه اندازی یک استارتاپ کسب درآمد دلاری داشته باشید! اینترنت بستری مناسب برای کسب درآمد دلاری

امروزه با آنلاین شدن بیشتر امور زندگی و فراگیر شدن وب سایت ها و خدمات آنلاین روز به روز روش های بیشتری برای کسب درآمد ابداع می گردد و افراد بیشتری به پول درآوردن از این راه روی می آورند.

5 اسفند 1398

ایده های طراحی منزل به سبک هتل

وقتی یک شب را بعد از یک روز طولانی و خسته کننده در هتل میگذرانید، بدن شما با لحاف های مجلل پنبه ای مصری و بالشت های نرم و لطیف برخورد میکند و احساس آرامش پیدا میکنید. صبحگاه هنگامی که از خواب عمیق بیدار می شوید و پای خود را در امتداد فرشی زیبا با پرزهای...

2 بهمن 1398

رابطه فرهنگی ما با دنیا یکطرفه شده است، رایزنی فرهنگی ظرفیت دنیای آرمان های انقلاب را نمی فهمد

خبرنگاران: علیرضا قزوه، مشاور فرهنگی سعید جلیلی معتقد است من با توجه به تجربه حضور 8 ساله ام در هند و تاجیکستان می گویم که روابط فرهنگی ما با جهان فراموش شده است، در حالیکه عده ای این رابطه را یک طرفه از بیرون به داخل می دانند.

29 دی 1398

بنیاد مستضعفان برای دانش آموزان محروم کنکور رایگان برگزار می کند

بنیاد مستضعفان برای ایجاد فرصت برابری تحصیلی میان دانش آموزان سراسر کشور در 327 منطقه محروم کنکور آزمایشی برگزار می کند.

13 آبان 1398

بمباران گیلان در شهریور 20

مهسا طالبی - رشت - خبرنگار : شهریور برای گیلانی ها خاطره ای تاریخی را زنده می کند؛ خاطره ای که با یک هجوم آغاز شد و با آغوش باز گیلانی ها در استقبال و مهمان نوازی از مهاجران لهستانی ادامه یافت و در تاریخ ماندگار شد.

4 آبان 1398

مراسم یادمان باستان شناس فقید گیلانی برگزار گشت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: بهروز همرنگ یکی از کم نظیران در حوزه باستان شناسی کشور بود.

10 مهر 1398

این گربه چشمک، این سگک غوریغرک!

غزل محمدی:من کرمِ کتاب هستم و در این متن متوجه می شوید چرا؟ در این سلسله نوشته ها می رویم سراغ شاخ های ادبیات فارسی و شاخ بازی های ادبی شان، اما با خواندن مطلب متوجه کرمِ کتاب بازی نویسنده هم می شوید.

6 مهر 1398

فعالیت های باستان شناسی با توجه به اولویت های مناطق انجام شود

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: فعالیت ها و پروژه های در دست اقدام پژوهشکده باستان شناسی باید با توجه به اولویت بندی مناطق، انجام و مورد ارزیابی قرار گیرد.

1 مهر 1398

معرفی هتل گرند پلازا در رم ، 5 ستاره

هتل گرند پلازا رم | Grand Hotel Plazaاین هتل تاریخی در بسیاری از فیلم های هالیوودی یا ایتالیایی ظاهر شده است. هتل گرند پلازا رم Grand Hotel Plaza در خیابان خرید محبوب دل کورسو در رم قرار گرفته و با اینکه مدرن شده است اما هنوز ویژگی های لاسیک را در طراحی داخلی خود به نمایش...

14 شهریور 1398

در بزرگترین ساختمان جهان چه می گذرد؟

بسایت فرادید: برای ساختن ناوگانی از هواپیما های غول آسا، نیازمند ساختمانی به همان ابعاد هستید. کارخانۀ بویینگ اورت، که برای ساختن بوئینگ 747 مشهور ساخته شده، بزرگترین سازۀ محصور جهان است.

11 مرداد 1398

خونسردهای زیبا و رنگارنگ را در نمای کلوزآپ ببینید!

وبسایت فرادید: عکاس معروف خزندگان و دوزیستان، Matthijs Kuijpers، نخستین کتاب خود با عنوان، گونه سرد را منتشر کرد. او می گوید، هدفش از انتشار این مجموعه این است که بینندگان ترس و افکار منفی ای را که معمولا حول این حیوانات وجود دارد، ترک نمایند. در این صورت، آنچه...

10 مرداد 1398

ترجمه و انتشار کیمیای سعادت غزالی از سوی کتابخانه اسکندریه مصر

بخش اول کتاب کیمیای سعادت نوشته امام محمد غزالی از سوی کتابخانه اسکندریه در مصر به زبان عربی ترجمه و منتشر شده است.

3 مرداد 1398

هنر مفهومی ریشه در خاک و فرهنگ دارد، مهاجرت باعث رشد نمی گردد

به گزارش خبرنگاران، در سالروز درگذشت علی اصغر معصومی نقاش نوگرای ایرانی، بهرام دبیری هنرمند نقاش گفت: دهه های 30 و 40 دهه های مهمی به خصوص درباره شعر هستند. در اوج دهه 40 و حتی دو سه سال نخست دهه پنجاه، شعر آوانگارد تفکر فرهنگی، هنری و حتی به یک معنا انقلابی...

11 خرداد 1398

نجیب مایل هروی با تمام دردها بسیار پرتلاش است

سلمان ساکت گفت: بهترین آموخته ما از استاد نجیب مایل هروی پرکاری است و ایشان با تمام مشقات و دردها بسیار پرتلاش هستند و به این فرهنگ خدمت نموده اند.

20 اسفند 1397

شیوع وبا نمایشگاه کتاب زیمبابوه را تعطیل کرد

به گزارش خبرنگاران، نمایشگاه سالانه بین المللی کتاب زیمبابوه (ZIBF) که ابتدا برای اجرا از 26 تا 29 سپتامبر برنامه ریزی گردیده بود، به دلیل شیوع بیماری وبا، که بخش هایی از هراره و سایر نقاط در سراسر کشور را فراگرفته، به زمانی دیگر موکول شد.

4 بهمن 1397